Zoey Dor met Robles de Medina en Thijs Willers
Concert Jong Talent
21 apr 2025 - 15.00 uurKulturhus, Nieuweweg 5, Ruurlo
Kaarten € 15.00
Jeugd t/m 18 jaar gratis
Concert Jong Talent Zoey Dor met Robles de Medina en Thijs Willers
Super talenten op tweede paasdag! Op 21 april 2025 treedt celliste Zoey Dor op, begeleid door de veelzijdige pianist Roderigo Robles de Medina. Beethovens opus 5 nr. 2 en Brahms opus 38 (ein Gruss an J.S.Bach staan op het programma. Maar het Spaanse supertalent Hugo Francés Trabalón begint het concert met een uitgelezen programma met werken van Bach, Haydn, Chopin, Schumann en Bartók. Hij vervangt Thijs Willers die wegens een letsel aan zijn hand niet kan spelen.



Podium voor Jong Talent
Voor het derde jaar biedt KunstKring Ruurlo aan jong talent een podium in de Achterhoek! Jong talent heeft dat nodig om ervaring op te doen met optreden voor publiek. Op 21 april zullen Zoey en Roderigo twee beroemde sonates vertolken: Beethovens opus 5 nr. 2 en Brahms opus 38 (ein Gruss an J.S. Bach). Beethoven componeerde zijn werk voor de Pruisische koning Friedrich Wilhelm II die cello speelde. Met de twee cellosonates, opus 5 (1796) werd Beethoven in een klap beroemd. Van Brahms hoorden we tijdens het Jong Talent concert van 1 april 2024 al de 2e cellosonate. Deze 1e cellosonate is toegankelijker, zowel voor de uitvoerders als voor de luisteraar.
Hugo Francés Trabalón (Spanje) begon op achtjarige leeftijd met pianospelen. In september 2024 kwam hij naar Nederland om bij David Kuijken verder te studeren. Zo jong als hij is (18 jr.) deed hij al mee aan diverse concoursen in Spanje en ook geeft hij geregeld soloconcerten. Hij zal ons versteld doen staan van zijn volwassen spel. Daarnaast heeft hij ook een verrukkelijk programma samengesteld.
Zoey Dor (18) begon met vioolspelen toen ze nog maar net kon staan. Ze kreeg les van haar moeder, maar toen ze een cd van Jacqueline du Pré hoorde wilde ze direct overstappen naar de cello. Op haar achtste verjaardag kreeg ze een cello cadeau en les bij Like en Yke Viersen. Later ging ze naar Karlien Bartels aan het ArtEZ Conservatorium. In 2023 won Zoey de eerste prijs op het Britten Celloconcours: een masterclass van de solo cellist van het Koninklijk Concertgebouworkest, Gregor Horsch. Zoey speelde voor Radio 4 en was te gast bij Podium Klassiek. Ze heeft lessen en masterclasses gevolgd bij Quirine Viersen, Florent Maigrot, Monique Bartels en ze maakt deel uit van het Bosmans Kwartet. De jonge violiste is aanvoerder in het Nederlands Jeugd Strijkorkest.
Roderigo Robles de Medina is een ervaren pianist die niet alleen in Nederland optreedt, maar ook in vele andere Europese en Zuid-Amerikaanse landen. Roderigo Robles de Medina treedt vaak op als solist en als duopartner/begeleider en is werkzaam als docent aan Codarts Rotterdam. Roderigo heeft op een aantal grote podia gespeeld, zoals het Concertgebouw in Amsterdam, De Doelen in Rotterdam, Glinkazaal van de St. Petersburg Filharmonie, en Weill Recital Hall in Carnegie Hall, New York. Behalve in Nederland, gaf hij ook concerten in Frankrijk, Engeland, Spanje, Portugal, Italië, Panama, Argentinië, Brazilië, Uruguay en Suriname.
