Cursussen en Workshops

De cursussen en workshops worden gegeven door deskundige docenten. Bij voldoende aanmeldingen worden groepen gevormd voor beginners en gevorderden.

CURSUS

Beeldhouwen in steen (groep 2)

woensdag 13.00 - 15.30 uur

Docent: Nico van Kan
Doelgroep: beginners, gevorderden
Locatie: De Kroeze, Borculoseweg 7, Ruurlo
Wanneer: 9/9, 16/9, 23/9, 30/9, 7/10 2026
Prijs: € 125 voor 5 lessen
Aantal deelnemers: 5 - 9

Nico van Kan
Beeldhouwen in steen (groep 2)

Beeldhouwen in steen Ontdek de fascinerende wereld van beeldhouwen en creëer je eigen unieke beeld. Nico van Kan, onze ervaren docent, brengt je kennis en vaardigheden bij om veilig met de gereedschappen te werken en in gesprek te komen met je steen. Het in gesprek komen met de steen betekent dat je vormen leert zien in de steen maar ook de steen vertelt wat jij wilt. Nico van Kan heeft een ambachtelijke opleiding bij kunstenaars uit Zimbabwe gehad, zowel daar las hier in Nederland.

Materiaal en gereedschap

De steen
Er is altijd een ruime keus aan stenen waaruit je kunt kiezen. Het wordt zeer gewaardeerd als je de steen bij Nico koopt. Een belangrijke reden hierbij is om teleurstelling van breuk te voorkomen. De kosten van de verschillende stenen zijn slechts 2,- per kilo.  

Nico heeft gereedschap bij zich dus je hoeft hiervoor zelf niets mee te nemen of aan te schaffen.

Alle stenen komen uit Zimbabwe. Ze worden met de hand, zonder dynamiet, gewonnen en getest door de kunstenaars in Zimbabwe. De eerste keren wordt meestal serpentijn gekozen. Serpentijn heeft vele kleuren, de buitenkant kan grijs, bruin en oker rood zijn, de binnenkant zwart, bruin, groen en vele kleurschakeringen. Iedere steen is anders. Voor de liefhebbers is er ook Opal en de harde Springstone

Gereedschap en lesindeling

Na de vaak moeilijke keuze voor je steen begint de kennismaking. We doen dit met de tandhamer en na een aantal veiligheidstips begin je met het maken van een stabiele basis. Als de steen rechtop geplaatst kan worden kun je afstand nemen en beter kijken. Kijk  naar de vorm die er is, en de vorm die je wilt. Het gereedschap dat je gebruikt hangt af van de hardheid van de steen. Voor de zachtere stenen zijn dit hout beitel en rubberen of houten  hamer, rasp en schuurpapier. In deze volgorde wordt het gereedschap gebruikt. Voor de hardere stenen zijn er speciale tandbeitels, steen beitel en diamant raspen.